Home › Bakalie - przekąski pełne zdrowia

Bakalie - przekąski pełne zdrowia

Każdą osobę niekiedy atakuje nagły głód, który zmusza nas do zjedzenia przekąski. W sklepach mnóstwo jest ciastek, batonów oraz chrupek, które część z nas wykorzystuje w takich sytuacjach. Lecz nie jest to dobry wybór, bowiem przez takie nawyki żywieniowe cierpi ogólne zdrowie oraz sylwetka.

W takiej sytuacji warto sięgnąć po bakalie, które zakupimy w każdym markecie i gotowe są do błyskawicznego zjedzenia. Przewagę suszonych owoców oraz orzechów nad artykułami mocno przetworzonymi zauważymy od razu.

Głównie pozbawione są one soli oraz białego cukru, które przecież są przez nas zjadane w nadmiarze.

Lecz głównie bakalie są bardzo dobrym źródłem dużego przekroju witamin a także mikro elementów. Przeważają tutaj orzechy, które bogate są w białko i drogocenne tłuszcze, a poszczególne rodzaje mogą być zastępstwem dla suplementów z aptek. Tak jest na pewno w przypadku orzechów włoskich, tylko jeden orzech dziennie zapewnia nam kompletną dawkę kwasów Omega-3. Natomiast brazylijski obfituje w selen, składnik, w który polskie ziemie są bardzo ubogie.

Również migdały warto wdrożyć do swojej diety, posiadają one całkiem dużo wapnia oraz kwasu foliowego. Nie zapominajmy, aby nabywając orzechy nie brać tych prażonych lub solonych - obniża to ich ogólną wartość. Z kolei suszone owoce są idealne wówczas, gdy napada nas chęć na coś słodkiego.

Wówczas najlepiej sprawdzą się morele. Z kolei suszone daktyle będą alternatywą dla cukru w momencie wypieku ciast. Trzeba namoczyć je w ciepłej wodzie i zmielić. Orzechy mają dość dużo kalorii, dlatego jeżeli się odchudzamy, warto nie zjadać całej paczki na raz, będzie mieć ona nawet 600 kalorii. Kupując owoce suszone należy zwrócić uwagę na to, czy nie dodano do nich siarczanów. Jeśli czeka cię długi dzień poza domem i wiesz, że w tym czasie najdzie cię ochota na jedzenie między posiłkami, warto zabrać do plecaka bakalie. Można wziąć orzechy lub owoce suszone, lub po prostu mieszankę studencką. Dzięki temu nie tylko obronimy się przed głodem ale ochotą na sięgnięcie po niezdrowe produkty. Dostarczymy także własnemu organizmowi cennych witamin..
Czytaj to dalej: birthday wishes for sister

Zobacz:
Jagody acai i ich korzyści - jesli pragniesz o nich poczytać zerknij na teb blog
Niedrogi hydraulik w Poznaniu zna ktoś?
Koszulki piłkarskie metto