Home › Jak ochronić nasze włosy przed wypadaniem - poznaj prawdę

Jak ochronić nasze włosy przed wypadaniem - poznaj prawdę

Pierwsze objawy łysienia bywają zwykle ignorowane.

Znaczne wypadanie włosów spowodowane może być nieodpowiednią pielęgnacją, złym odżywianiem a także utratą podstawowych mikroelementów, nerwami czy porami roku. Na łysienie narażone są kobiety w ciąży i okresie połogu, co także ma związek z normowaniem się poziomu hormonów w organizmie. Przewaznie w takich problemach panie sięgają po dostępne preparaty wspomagające i regenerujące włosy. Zapominają jednak o ograniczeniu prostowania włosów, suszenia, farbowania czy dokładnego pielęgnowania skóry głowy.

Czysta skóra lepiej przyswaja te substancje zewnętrzne, które mają przywrócić piękno włosów i mobilizować ich wzrost w miejscach, gdzie utrata jest widoczna.

Niestety takie płyny należy stosować systematycznie przez kilka miesięcy, by efekt mógłbyć zauważalny. Zatem trzeba uzbroić się w cierpliwość i być skrupulatnym w działaniach, by zadowalać się bujną czupryną, błyszczącymi, zdrowymi włosami od cebulki aż po same końce.

Zanim bez konsultacji zaczniemy testować tego typu środki należy upewnić się, że wyniki hormonów tarczycy, testosteronu, estrogenów, prolaktyny są w normie i nie ma dodatkowych stanów chorobowych, których objawem bywa łysienie. Trzeba pamiętać o regulowaniu poziomu pierwiastków od środka, korzystając z leków na łysienie zaleconych przez specjalistę. O ile zmiana stylu życia, odżywiania, wspomagania i mniej stresowe życie umożliwiają ograniczyć wypadanie włosów spowodowane tymi czynnikami, to w przypadku poważnych zmian zapalnych niezbędne są diagnoza i terapie specjalistyczne.

Może ono okazać się długotrwałe i skomplikowane..