Home › Jak wygląda wizyta u psychiatry depresja

Jak wygląda wizyta u psychiatry depresja

Znany psycholog Elliot Aronson napisał książkę pt.

"Człowiek istota społeczna".

Autor przekonuje nas, że ludzie nie są stworzeni do życia pojedynczo, każdy do szczęścia potrzebuje ludzi- bliskich. Potrzebujemy również miejsca, które będzie naszym azylem. Gdzie będziemy bezpieczni i szczęśliwi. istota czuje się szczęśliwy w awangardzie ludzi życzliwych i przyjaznych. Unikamy osób uszczypliwych, lecz często tolerujemy je. Najczęściej ci którzy nam dobrze życzą to nasza rodzina.

Oni tworzą nasz dom. Dom to kamienica ale przede wszystkim istoty żywe. Szczęśliwa najbliżsi to bliscy którzy obdarowują nam moc do pokonywania codziennych trudności. Rodzina kocha wie że jesteśmy cenni. Jako argument posłużyć może tu film pt."Ze wszystkich sił". Jest to historia kalekiego chłopca który razem ze swoim ojcem bierze udział w triatlonie. Syn chce dać dowód udowodnić ojcu że tato mimo upływających lat może być olimpijczykiemktóry odnosi pomyślności. To niepełnosprawny odnawia utyranemu ojcu chęć istnienia. Syn chce edukować od niego dorosłości. Z czasem bardzo nadopiekuńcza miłość rodzicielki zostaje zastąpiona trochę twardą ojcowską miłością.

W recenzji czytamy także zdanie:" Po tym filmie chce się chcieć.

Chce się walczyć i kochać Następnym wzorem szczęśliwego domu może być literatura z dzieciństwa lat pt.

"Ania z Zielonego Wzgórza".

Są tam ukazane historia osieroconej dziewczynki którą przygarnia w podeszłym wieku rodzeństwo- Maryla i Mateusz. Mimo początkowych przeciwności losu udaje im się stworzyć rodzinę. Ania dostaje ciepło rodzinnego ogniska miłość i opiekę. A Maryla i Mateusz radość bycia opiekunami Każdy chce być kochanym chce posiadać pokrzepiającą dobrym słowem go rodzinę, a-co za tym idzie -normalny i bezpieczny dom. Myślę, że każdy członek rodziny powinien dbać o dobrą atmosferę w domu. Jej podstawą jest dialog między domownikami.

Nieporozumienia trafiają się w każdym domu.

Ważne żeby domownicy chcieli ze sobą rozmawiać i się słuchać..