Home › Niedroga wycieczka do Izraela

Niedroga wycieczka do Izraela

Duża część Polaków, niekoniecznie Chrześcijan, chętnie zobaczyłaby Jerozolimę.

Nic w tym zaskakującego, jest to magiczny obszar, posiadający bardzo wiele monumentów. Sam Izrael a także jego stolica, Tel Awiw, również oferują masę wrażeń.

Jeśli chcesz wybrać się do tego państwa i nie stracić majątku, musisz wiedzieć, jak właściwie zaplanować swoją podróż. Tanie linie samolotowe już od kilku lat proponują ciekawe opcje lotów do Tel Awiwu. Lecz w rozróżnieniu od daty, cena za taką samą wyprawę może być inna. Zupełnie nie opłaca się odwiedzać Izraela w lipcu oraz w sierpniu - wtedy temperatura jest bardzo wysoka a koszty lotów wygórowane. Najprzyjemniejsza pogoda gości tam od marca nawet do czerwca, wówczas jednak ceny lotów również nie są zbyt niskie. Natomiast w październiku rozpoczyna się okres deszczowy, wówczas można udać się do Izraela za 200 zł w dwie strony.

Mimo deszczu, temperatura nadal przekracza 20 stopni, a ulewy nie trwają wiecznie.

Żeby z Tel Awiwu dostać się do Ziemi Świętej możemy wypróbować tak samo pociągu jak i busa. Warto zakwaterować się w stolicy, a w ramach wycieczki odwiedzić to historyczne miejsce.

Jest to metoda znacznie mniej ryzykowna, jeżeli ktoś obawia się zatrzymywać w okolicach strefy Gazy. Izrael to fascynujący, wiekowy region, który może zaoferować nam mnóstwo rozrywki, nie tylko dla osób religijnych. W stolicy można wybrać się na plaże, spróbować wycieczki do Hajfy, spróbować smakowitej, regionalnej kuchni. Ziemia Święta znajduje się kilka godzin jazdy od Tel Awiwu, samą przeprawę przemierzamy drogą lądową - pociągiem lub autobusem. Ziemia Święta jest miejscem stosunkowo niegroźnym, jednak w czasie dwutygodniowej wycieczki, lepiej na dłużej zatrzymać się w Tel Awiwie. .