Home › Serwis zepsutych klawiatur

Serwis zepsutych klawiatur

O urządzenie, którym to jest komputer przenośny trzeba zadbać a wtedy może nam służyć dłużej. W tym przypadku nie chodzi zaledwie o ochronę przed uderzeniem, schyłkiem, jednak także o jego czystość.

To niejako zaświadcza o użytkowniku takiego peceta. To co jest tu dobitne to fakt, że w najwyższym stopniu są w tym przypadku eksploatowane klawisze do laptopa, a wobec tego ogólnie pełna klawiatura. Warto tu czasami poświęcić parę chwil na wyczyszczenie wszystkich klawiszy. Wydaje się to dosyć prostym zadaniem, niemniej jednak jednakże należałoby tutaj skorzystać z paru rad. Wiadomym jest, że do tego celu trzeba się posłużyć jakimkolwiek płynem. Wodę się właściwie odradza, po za tym trzeba pamiętać o tym, by takiej klawiatury nie zalać. W tym celu najlepiej posłużyć się małym pędzelkiem. Ma prawo to być pędzelek z farbek, lub nawet jakiś z kosmetyczki, niemniej jednak bezsprzecznie uprzednio oczyszczony. Włosie takiego pędzelka trzeba nasączyć i najlepiej w tym celu posłużyć się tradycyjnym zmywaczem do paznokci na bazie acetonu.

Takie klawisze do laptopa są w stanie się poplamić od palców, nawet jeżeli utrzymuje się higienę dłoni, a poza tym będą się kurzyć, jeżeli na przykład nie przykryjemy ich tkaniną czy folią.

Wtenczas to wypada skorzystać z suchej, bądź odrobinę wilgotnej ściereczki, iżby usunąć zabrudzenia, kurz w szczególności. Potem wspomnianym nasączonym pędzelkiem oczyszczamy każdy klawisz i wszelkie pozostałe zakątki.

Po tym należałoby jeszcze czystą, suchą szmatką wypolerować każdy klawisz.

Pędzelek jest tutaj o tyle potrzebny, że wolno nim dotrzeć do miejsc, gdzie ściereczką nie damy rady. Aceton oraz polerka sprawią, że klawiatura będzie czyściutka, zdobędziemy przy tym połysk, blask klawiszy oraz będzie ona wyglądać jak innowacyjna.
.
Źródło: tuş

<< Poprzedni
Następny >>