Home › W jaki sposób się zachować, gdy wydarzy się nam wypadek w Szkocji?

W jaki sposób się zachować, gdy wydarzy się nam wypadek w Szkocji?

Wypadki drogowe to zazwyczaj zdarzenia losowe, które mogą przydarzyć się wszystkim. Musimy pamiętać, iż procedury w czasie tego rodzaju zdarzenia wyglądają różnie, bo zależy to od państwa, w jakim jesteśmy. W Anglii, tak samo jak w Polsce, w razie wypadku powinno się przede wszystkim zachować spokój oraz wymienić się danymi osobowymi z innym uczestnikiem kolizji. Wypadek komunikacyjny w Szkocji – odszkodowania Każdy, kto doznał uszczerbku na zdrowiu podczas kolizji może starać się o odszkodowanie. Osoby uprawnione do tego to głównie kierowca auta (jeśli wypadek nie był z jego winy), pasażerowie (nawet, gdy wypadek był z winy kierowcy), osoby potrącone, bliska rodzina – w przypadku śmierci.
W UK możemy starać się o odszkodowania z tytułu np. zwrotu kosztów renowacji auta, powstałych szkód fizycznych lub urazów natury psychicznej lub też pełnego zwrotu kosztów leczenia (można wnosić również o rentę, gdy uszczerbek na zdrowiu jest niemożliwy do wyleczenia).

Ważne jest, aby od zdarzenia nie minęły trzy lata. Wypadek samochodowy w Szkocji – co warto wiedzieć Jeżeli dochodzi do kolizji, zawsze trzeba skorzystać z pomocy lekarskiej – nawet, gdy czujemy się dobrze i wypadek nie wyglądał bardzo groźnie. Podstawą jest więc wizyta w szpitalu lub u wybranego lekarza rodzinnego – również, gdy początkowo nie odczuwamy podejrzanych symptomów (mogą się pojawić po pewnym czasie). Kiedy sytuacja jest kryzysowa, powinno się zadzwonić na pogotowie. W UK nieco inaczej prezentuje się procedura obowiązująca przy tego rodzaju wypadku. Tu o winie oraz odpowiedzialności za incydent zadecyduje zakład ubezpieczeniowy, w zgodzie z firmą prawniczą, jaka sprawę prowadzi. Postarajmy się więc wybrać rzetelną i sprawdzoną firmę ubezpieczeniową. Co więcej, firmę ubezpieczeniową należy poinformować o każdym wypadku – nawet, gdy jest to mała stłuczka i nie trzeba wzywać policji. Informacje, jakich będziemy potrzebować na miejscu kolizji to głównie wszystkie dane pasażerów, określenie marki, modelu i numerów rejestracyjnych aut, szczegóły na temat ubezpieczenia. Warto zdobyć także dane do kontaktu świadków kolizji, naszkicować plan wypadku, zwrócić uwagę na warunki atmosferyczne, konieczne jest wykonanie zdjęć samochodów..