Home › W jaki sposób uzyskać wymarzoną figurę? po ciąży

W jaki sposób uzyskać wymarzoną figurę? po ciąży

Większa część pań po urodzeniu dziecka monitoruje u siebie kolosalne metamorfozy w wyglądzie.

Ciało ludzkie przestaje być elastyczne, brzuch nie jest już płaski a wszystko to powoduje nadszarpnięcie pewności siebie i duże kompleksy. Myśl społeczna bezustannie się rozwija. Bycie "fit" dla nikogo nie jest już rewelacją. W dalszym ciągu jednak panie, które zechcą zadbać o siebie po wydaniu na świat potomstwa są zauważane nieprzychylnie. Czy to w takim razie świadczy, że młoda matka nie ma prawa wyglądać atrakcyjnie? Może, a nawet powinna! Warto niemniej jednak zatroszczyć się o własną kondycję jeszcze w czasie ciąży.

Jest wiele planów treningowych, które panie w tym wyjątkowym czasie są w stanie pewnie stosować. Pilates, joga, spacery, pływanie.

Należałoby pamiętać, że w im lepszej kondycji jest przyszła mama, tym odpowiedniej rozwija się nienarodzone jeszcze dziecko.

A co po ciąży? Tutaj kwestia jest trochę bardziej skomplikowana. Tuż po porodzie nie wolno jeszcze podjąć intensywnego wysiłku, albowiem mogłoby to rzutować na stanie zdrowia kobiety.

Warto wobec tego skonsultować się ze specjalistą. Pragnąc powrócić do formy nieodzowne jest wdrożenie nie tylko aktywności fizycznej, jednakowoż w głównej mierze również diety, która będzie sprzyjała odchudzaniu oraz rzeźbieniu sylwetki, ale równolegle bez ustanku będzie dostarczała trafnej ilości składników odżywczych, jakie utrzymają młodą mamę w nienagannej kondycji zdrowotnej, a równocześnie nie zaburzą wartości pokarmu - co powinno być przede wszystkim istotne dla matek karmiących. Wśród ekspertów, których należy odwiedzić znajdą się w związku z tym dietetyk, doktor prowadzący i trener (najlepiej personalny)..